کلیپ آموزشی مبارزه با ساس تختخواب

ساس از نمای شکمی
علائم وجود ساس
ساس از نمای نزدیک

تنها راه مبارزه با ساس (ساس تختخواب) Bed bug و با نام علمی Cimex lectularius استفاده از روش شیمیایی (سمپاشی) و نیز حذف وسایل آلوده می باشد. ضمنا استفاده از هر گونه روش با سموم گازی (نظیر متیل بروماید و قرص برنج یا فستوکسین) در مبارزه با ساس در اماکن عمومی و خانگی ممنوع می باشد. سوزاندن گوگرد نیز علاوه بر تاثیر مخرب بر روی لوازم الکتریکی منزل، تاثیری در نابودی ساس ندارد. پس روش سمپاشی علیه ساس تختخواب به شرح ذیل می باشد:

  1. ابتدا با استفاده از سموم بهداشتی مخصوص ساس طبق و دستورالعمل نوشته شده برروی بروشور مصرف سم، میزان مشخصی از سم توصیه را با آب سرد رقیق نموده و سپس داخل سمپاش (سم پاش) بریزید.
  2. سر نازل سمپاش (سم پاش) را بر روی حالت پخش (زاویه پاشش 45 تا 90 درجه) قراردهید.
  3. دور تا دور محل مورد نظر (منزل، خوابگاه، محل کار و ...) سمپاشی (سم پاشی) را بصورت نواری با عرض 15 الی 30 سانتی متر سمپاشی (سم پاشی) نمایید.
  4. کلیه لوازم چوبی و پارچه ای آلوده موجود در محل را بصورت کامل سمپاشی نمایید.
  5.  سر نازل سمپاش (سم پاش) را در حالت سوزنی (تیز یا مستقیم) قرار دهید.
  6. کلیه درزها و شکاف های موجود در کف، دیوارها و وسایل آلوده مکان اجرای عملیات را سمپاشی (سم پاشی) نمایید.
  7. با توجه به عدم نفوذ و تاثیر سموم بر روی تخم ساس و برای کسب موفقیت و اطمینان از موثر بودن سمپاشی (سم پاشی)، الزامیست سم  پاشی (سمپاشی) را 14 روز بعد به همین طریق مجددا تکرار نمایید.
  8. ضمنا به منظور رسیدن به نتیجه مناسب می توانید در هر مرحله نظافت و شستشوی پس سمپاشی، کلیه مناطق سمپاشی شده را بخارشوی نمایید.
  9. به منظور کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس گرفته (02166036378) و از مشاوره رایگان ما بهرمند گردید.