کنه کبوتر چیست و راه سمپاشی کنه کبوتر چگونه است؟


کنه کبوتر چیست و راه سمپاشی کنه کبوتر چگونه است؟

کنه کبوتر چیست؟

کنه کبوتر، بندپایی از گروه کنه سانان می باشد که انگل اجباری کبوتری و انگل  اختیاری انسان است و در مکان هایی که کبوتر یا یاکریم آلوده لانه دارند یافت می شود.  این انگل ممکن است به صورت تصادفی از انسان خونخواری کند. در زیر تصاویر و  ویدئو هایی از این انگل می بینید. و در ادامه راه سمپاشی کنه کبوتر بیان می شود

محل اختفاء کنه کبوتر

image

حرکت کنه های کبوتر نابالغ برروی میز شیشه ای

image

کنه کبوتر بالغ بر روی سقف

کنترل کنه کبوتر  و روش سمپاشی کنه کبوتر

ما اینجا به عنوان یک مرکز تخصصی در وعده اول با مشاور تلفنی رایگان به مشتریان عزیز سعی در کنترل و نابودی این حشره خواهیم کرد در صورت آلودگی زیاد و جوابده نبودن در کم ترین زمان ممکن نیروهای متخصص ما در محل مورد نظر حضور می یابند تا سمپاشی کنه کبوتر به صورت اصولی و کم خطر صورت گیرد. سمپاشی غیر اصولی نه تنها مشکل را برطرف نمی کنه بلکه عواقب غیر قابل جبرانی بر روی سلامت انسان و همچنین مقاوم شدن حشره در برابر سموم می شود.

سم گیاهی و بی خطر برای انسان

شرکت ورسا صنعت سبز برای مشتریانی که تمایل به سمپاشی کاملا ارگانیک دارد از عصاره های گیاهی برای سم پاشی استفاده می نماید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مبارزه، کنترل و سمپاشی کنه کبوتر می توانید به این لینک https://versasanat.com/argas-reflexus-spraying مراجعه فرمایید.

4 دیدگاه

  • به گفتن خونتون آرگاس داره منظورشون همون کنه کبوتر است؟ شما سمپاشی کنه کبوتر هم انجام می دید؟ در ضمن در انقطاع هم داریم سمپاشی میکنید؟

    • با سلام. بله غالبا لفظ کنه آرگاس برای کنه در منزل به منظور رساندن مطلب در مورد کنه کبوتر استفاده می شود زیرا همه کنه های نرم که اکثریت کنه ماکیان یا کنه پرندگان می باشندو کنه های آرگاس کنه های نرم هستند. بله سمپاشی کنه کبوتر برای منزل و درزانقطاع انجام میدیم. برای سمپاشی درزانقطاع علیه کنه کبوتر باید با تیم راپل کاری هم هماهنگ کنیم.

  • کنه کبوتری یا همان کنه آرگاس (Argas reflexus) یکی از انواع گونه‌های کنه نرم می‌باشد که انگل اصلی پرندگان به ویژه کبوتر‌ها (کبوتر چاهی) و سایر پرندگان به حساب می‌آید. امروزه با توجه به گسترش ساخت و ساز‌ها در شهر‌ها و عدم رعایت اصول بهسازی حین ساخت، وجود درز‌های انقطاع در بین ساختمان‌ها یا از طرفی لانه گذاری کبوتران در این منافذ سبب شده که این کنه‌ها از طریق لانه کبوتر‌ها (عمدتا توسط سقف‌های کاذب) وارد منازل آپارتمانی شهروندان شود، که این خود امروزه باعث بوجود آمدن آلودگی و به خطر افتادن سلامت برخی از شهروندان شده است. در واقع گزش کنه آرگاس روی پوست واکنش‌های آلرژیکی و خطرات شوک آنافیلاکتیک یا آنافیلاکسی در بدن انسان می‌شود که اگر درمان فوری صورت نگیرد حتی می‌تواند باعث خفگی و مرگ افراد شود و همچنین گزش این کنه می‌تواند برخی از پاتوژن‌ها را نیز به بدن انسان انتقال دهد. کنه ارگاس می‌تواند ضمن خونخواری از میزبان (کبوتر‌ها و انسان ها) یکسری از بیماری‌ها مانند بولیا و تب راجعه و اسهال خونی و … را به انسان منتقل کند. گزش کنه کبوتر اغلب دردناک و ایجاد عوارضی به شکل ورم موضعی و التهاب و حتی زخم‌هایی در محل گزش پوست می‌کند که ناشی از قطعات دهانی قوی و سخت و بزاق سمی و میکروبی ناشی از آن می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    مشاوره رایگان