مگس سفید چیست

یکی از آفات کشاورزی و بهداشتی می باشد که 1200 گونه از آن شناسایی و 900 گونه گیاه میزبان آن ها می باشند. مگس های سفید حشرات با بدن نرم و بالدار هستند که با شته ها و کرم های شپشک ارتباط نزدیکی دارند. این حشرات با اینکه مگس نامیده می شوند اما جزء خانواده مگس ها محسوب نمی شوند. این حشره اغلب در خوشه هایی در قسمت زیرین برگ ها یافت می شوند. آنها در طول روز فعال هستند و در صورت آشفتگی پراکنده می شوند ، بنابراین تشخیص آنها نسبت به برخی از حشرات شبانه راحت تر است.

رده بندی مگس سفید

این جانور جزء شاخه بندپایان، رده حشرات، راسته نیم بالان و خانواده سفید بالک واران می باشد.

چرخه زندگی مگس سفید

چرخه زندگی این حشره شامل چهار مرحله تخم، لارو، شفیره و حشره بالغ می باشد.

شکل، اندازه و رنگ مگس سفید

این حشرات همان طور که از نامشان پیداست سفید رنگ، مثلی شکل به طول 1.12 اینچ می باشند.

آسیب های کشاورزی مگس سفید

این حشرات به شدت تولید محصولات گیاهی را کاهش می دهند و همچنین عسلک دفع شده از آن ها سپپ توسعه قارچ های ساپروفیت می شود.

آسیب های بهداشتی مگس سفید

این حشرات علاوه بر آسیب های کشاورزی، با ورود اتفاقی به دستگاه تنفس انسان باعث ایجاد التهاب و عفونت در دستگاه تنفسی فوقانی شده زمینه را برای عفونت های باکتریایی و قارچی فراهم می کند.

کنترل مگس سفید

ما اینجا به عنوان یک مرکز تخصصی در وعده اول با مشاور تلفنی رایگان به مشتریان عزیز سعی در کنترل و نابودی این حشره خواهیم کرد در صورت آلودگی زیاد و جوابده نبودن در کم ترین زمان ممکن نیروهای متخصص ما در محل مورد نظر حضور می یابند تا سم پاشی اصولی و کم خطر صورت گیرد. سمپاشی غیر اصولی نه تنها مشکل را برطرف نمی کنه بلکه عواقب غیر قابل جبرانی بر روی سلامت انسان و همچنین مقاوم شدن حشره در برابر سموم می شود.

سم گیاهی برای مگس سفید

شرکت ورسا صنعت سبز برای مشتریانی که تمایل به سمپاشی کاملا ارگانیک دارد از عصاره های گیاهی برای سم پاشی استفاده می نماید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *