تاثیر عوامل فیزیکی حلال بر کیفیت سمپاشی

کیفیت آب مورد استفاده در مخزن اسپری به عنوان حامل سموم دفع آفات شما می تواند تأثیر قابل توجهی بر نحوه عملکرد این آفت کش ها داشته باشد. اما جالب است بدانید که محدود شرکت هایی مثل شرکت ورسا صنعت سبز در دنیا وجود دارند که قبل از عملیات سمپاشی کیفیت آب حلال را بررسی می کنند.

طیف وسیعی از متغیرها  وجود دارد که کیفیت آب را کاهش می دهند و می توانند بر برخی ترکیبات آفت کش تأثیر بگذارند. دو مورد که بیشترین تاثیر را دارند سختی و pH آب می باشد.

آبی که سخت تلقی می شود دارای سطوح بالایی از یون های کلسیم ، منیزیم یا بی کربنات است. یونهای کلسیم و منیزیم دارای بارهای الکتریکی مثبت هستند که آنها را قادر می سازد تا با محصولات دارای بار منفی در محلول متصل شوند که باعث کمتر محلول شدن آنها می شود.

کاتیون هایی که می توانند بیشترین مشکل را برای آفت کش ها ایجاد کنند عبارتند از: آلومینیوم (Al +++) آهن (Fe +++ ، Fe ++) منیزیم (Mg ++) کلسیم (Ca ++) سدیم (Na+) می باشد.

برای تصفیه سختی و بی کربنات آب ، تا 1٪ سولفات آمونیوم کریستالی یا فرمولاسیون مایع سولفات آمونیوم مانند Liase® استفاده می شود.

PH معیاری برای سنجش اسیدی یا بازی یک ماده است که برابر است با log H- و مقدار 7 آن خنثی 2 بسیار اسیدی و 14 بسیار قلیایی می باشد. PH بالای 8 کیفیت برخی از آفت کش ها مانند حشره کش های ارگانوفسفات را کاهش می دهد.

دمای حلال برای سمپاشی باید بین 25 تا 30 درجه سانتی گراد باشد؛ پایین تر یا بالا بودن ممکن است باعث دفرمه شدن مولکول های سم شود و کیفیت سم پاشی را کاهش دهد.

شرکت ورسا صنعت سبز قبل از انجام سمپاشی PH ، سختی آب و دمای محلول را بررسی می کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    مشاوره رایگان