لب پایان یا صدپایان

رده بندی صدپا

این جانور جزء شاخه بند پایان، زیر شاخه هزار پایان و رده لب پایان

شکل اندازه و رنگ لب پایان

گونه معمول آفت ، لب پایان خانگی مشترک Scutigera coleoptrata (Linnaeus) است. طول این لب پایان تقریباً 1-1 1/2 “(25-38 میلی متر) طول دارد. بدنه آن به رنگ زرد مایل به خاکستری و دارای سه نوار طولی طولی است. لب پایان خانه دارای 15 جفت پایه بلند است. آنتن ها و آخرین جفت پا بلندتر از بدن آن هستند.

تغذیه

همه لب پایانها بینایی بسیار ضعیفی دارند و طعمه های خود را از طریق استفاده از لامسه و بو ردیابی می کنند. لب پایان در درجه اول گوشتخوار است و بیشترین میزان نیاز رطوبت خود را از طعمه خود تأمین می کند. لب پایان معمولا از چوب تغذیه نمی کند. تخم گذاری

لب پایان معمولاً در خارج از منزل در شرایط محافظت شده زمستان گذرانی می کند و تخم های خود را در تابستان می گذارد ، معمولاً در خاک یا روی آن. شناخته شده است که ماده های Scutigera در طی چند روز 35 تخمک تولید می کنند.

محل های که لب پا وجود دارد

لب پایان در مناطقی با رطوبت بالا ، مانند پوست سست ، در کنده های پوسیده ، زیر سنگ ، در سطل زباله یا توده های برگ و علف یافت می شود. هنگامی که آنها به خانه ها حمله می کنند ، لب پایانها معمولاً در زیرزمین های مرطوب ، فضای خزنده ، حمام یا گیاهان گلدانی یافت می شوند. آنها به طور معمول در مناطقی با رطوبت بالا ، مانند چوب های پوسیده ، زیر سنگ ها ، سطل زباله یا توده های برگ / علف یافت می شوند. هنگامی که آنها به خانه ها حمله می کنند ، لب پایانها معمولاً در زیرزمین های مرطوب ، فضای خزنده ، حمام یا گیاهان گلدانی یافت می شوند.

گزش لب پایان

برخی از گونه های بزرگتر می توانند نیش دردناکی ایجاد کنند که می تواند پوست انسان را بشکند و باعث درد و تورم شود ، مانند نیش زنبور. Scolopendra بزرگ می تواند گزش بسیار دردناکی ایجاد کند و باید با احتیاط زیادی به آن رسیدگی شود.

کنترل و سم پاشی صدپا

ما اینجا به عنوان یک مرکز تخصصی در وعده اول با مشاور تلفنی رایگان به مشتریان عزیز سعی در کنترل و نابودی این حشره خواهیم کرد در صورت آلودگی زیاد و جوابده نبودن در کم ترین زمان ممکن نیروهای متخصص ما در محل مورد نظر حضور می یابند تا سم پاشی اصولی و کم خطر صورت گیرد. سمپاشی غیر اصولی نه تنها مشکل را برطرف نمی کند بلکه عواقب غیر قابل جبرانی بر روی سلامت انسان و همچنین مقاوم شدن حشره در برابر سموم می شود

سم گیاهی برای صدپا و بی خطر برای انسان

شرکت ورسا صنعت سبز برای مشتریانی که تمایل به سمپاشی کاملا ارگانیک دارد از عصاره های گیاهی برای سم پاشی استفاده می نماید.

3 دیدگاه

  • تشکر بابت مطالبتون …آیا سمپاشی با استفاده از سموم ارگانیک برای کنترل لب پایان به اندازه ی سمپاشی با سموم شیمیایی جوابگو هست؟ و اینکه از عصاره ی چه گیاهانی به عنوان سموم گیاهی برای سمپاشی و مبارزه با لب پایان استفاده میشه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

افزونه "فرم تماس 7" نصب یا فعال نشده است
مشاوره رایگان