سمپاشی مگس فاضلاب با سم مگس کش قوی

مگس راه آب (مگس فاضلاب) چیست؟

مگس فاضلاب یا مگس تخیله (drain fly) جز پشه خاکی ها می باشند. مگس های راه آب در واقع پشه هایی هستند که به اشتباه و در اصطلاح فارسی محاوره ای مگس نامیده می شوند، پس مگس راه آب مگس نیست بلکه پشه است.مگس راه آب یا مگس تخیله (با نام های دیگری چون مگس توالت،مگس دستشویی، مگس سرویس بهداشتی، مگس ریز سینک ظرفشویی، مگس فاضلاب) همان زیر خانواده Psychodinae (پسیکودینه) می باشند که جز راسته دوبالان (Diptera) و خانواده Psychodidae (پسیکودیده) هستند.مگس های راه آب یا پشه های راه آب یکی از شناخته شده ترین آفات موجود در خانه ها هستند. این حشرات با توجه به محل زیست آن ها (آبروهای فاضلاب یا خروجی های فاضلاب خصوصا دستشویی ها و توالت) علاوه بر اینکه برای ساکنین خانه می توانند مزاحمت مداوم ایجاد می کنند، ممکن است بصورت مکانیکی نیز ناقل بیماری بوده و برای سلامت انسان نیز خطرساز باشند (مثلا تماس آن ها با مخاط چشم می تواند باعث انتقال بیماری هایی نظیر تراخم گردد).

شکل، اندازه و رنگ مگس فاضلاب

این مگس ها بسیار کوچک و با توجه به شکل بال ها و نحوه قرار گرفتن آنها، مثلثی شکل دیده می شوند. طول بالغین حدود 1/6 اینچ است. رنگ این مگس ها بین خاکستری تیره و سیاه تا بدنی رنگارنگ براق متغیر است.

مگس راه آب یا مگس تخلیه (drain fly)

محل زندگی مگس فاضلاب یا مگس راه آب

این حشرات می توانند در داخل و خارج از خانه زندگی کنند.  مگس های راه آب یا پشه های راه آب در جاهایی مرطوب و نیمه مرطوب زندگی می کنند. در مواد مرطوب در حال گندیدن مانند زباله های تر تخم ژلاتینی خود را می گذارند. لاروهای آن ها آبزی و یا نیمه خشک زی می باشند. بالغین آنها را در ونت ها، ناودان ها، سینک ظرفشویی و فاضلاب کف، کاسه توالت، مخازن توالت و لوله های فاضلاب یافت می شوند که یا از شیره گیاه تغذیه می کنند و یتا اصلا تغذیه نمی کنند. این حشرات از طریق پنجره ها، درها و شکاف ها به داخل خانه راه پیدا می کنند.

محل رویت مگس راه آب (آبروها و خروجی های فاضلاب در سرویس های بهداشتی و توالت ها)

چرخه زندگی مگس فاضلاب

ماده ها 10 تا 200 تخم را در داخل یا روی مواد آلی مرطوب می گذارند. طی دو روز، تخمها باز می شوند و لاروها از مواد آلی پوسیده تغذیه می کنند. لاروها طی 9 تا 15 روز بالغ می شوند ، سپس در سطح لجن یا روی آن شفیره می شوند. بزرگسالان در عرض یک تا دو روز ظاهر بعد می شوند.

چرخه زندگی زیر خانواده پسیکودینه (Psychodinae)

کنترل، مبارزه و سمپاشی مگس فاضلاب

ما اینجا به عنوان یک مرکز تخصصی در وعده اول با مشاور تلفنی رایگان به مشتریان عزیز سعی در کنترل و نابودی این حشره خواهیم کرد در صورت آلودگی زیاد و جوابده نبودن در کم ترین زمان ممکن نیروهای متخصص ما در محل مورد نظر حضور می یابند تا سمپاشی مگس فاضلاب اصولی و کم خطر صورت گیرد. سمپاشی مگس دستشویی به صورت غیر اصولی نه تنها مشکل را برطرف نمی کنه بلکه عواقب غیر قابل جبرانی بر روی سلامت انسان و همچنین مقاوم شدن حشره در برابر سموم می شود.

سم گیاهی برای مگس فاضلاب

شرکت ورسا صنعت سبز برای مشتریانی که تمایل به سمپاشی مگس فاضلاب به صورت کاملا ارگانیک دارند از عصاره های گیاهی برای سم پاشی مگس فاضلاب استفاده می نماید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *