بید کاغذ یا ماهی نقره ای (Silverfish)


بید کاغذ یا ماهی نقره ای (Silverfish)

بید کاغذ نام دیگر آن  ماهی نقره ای یا سیلورفیش (Silverfish) است که از آفات اصلی کتابخانه ها، کمدها و خانه های قدیمی می باشد.

رده بندی بید کاغذ (ماهی نقره ای)

این جانور جزء شاخه بند پایان، رده حشرات، راسته دم ریشکداران، خانواده لپیسماتیده، جنس Lepisma و گونه L. saccharinum می باشد.

تغذیه بید کاغذ

همانطور که از نام آن پیداست این حشره از کاغذ و اشیاء کاغذی تغذیه می کند. آنها همچنین می توانند از چسب و لباس و همچنین مواد غذایی مانند جو دوسر و آرد تغذیه کنند.

شکل و اندازه و رنگ بید کاغذ

این حشره بدنی صاف دارد و همانطور که از اسم آن مشخص است رنگ آن نقره ای می باشد و بالغین حدود 12 تا 19 میلی متر طول دارند.

محل زندگی بید کاغذ

این حشره در جاهای گرم  و مرطوب و دور از چشم انسان، مانند حمام، موتور خانه، انباری، اتاق زیر شیروانی، زیر زمین و همچنین در کتابخانه ها، انبار های کاغذ دیواری و انبار های لوازم تحریر و لوازم کاغذی زندگی می کنند.

آسیب های بید کاغذ به انسان

این حشره ناقل بیماری نمی باشد فقط یک آفت انباری می باشد و با آسیب به کاغذ دیواری ها، کتاب ها و اسناد بایگانی موجب ایجاد خسارت می شود.

کنترل و سم پاشی حشره (ماهی نقره ای)

ما اینجا به عنوان یک مرکز تخصصی در وعده اول با مشاور تلفنی رایگان به مشتریان عزیز سعی در کنترل و نابودی این حشره خواهیم کرد در صورت آلودگی زیاد و جوابده نبودن در کم ترین زمان ممکن نیروهای متخصص ما در محل مورد نظر حضور می یابند تا سم پاشی اصولی و کم خطر صورت گیرد. سمپاشی غیر اصولی نه تنها مشکل را برطرف نمی کند بلکه عواقب غیر قابل جبرانی بر روی سلامت انسان و همچنین مقاوم شدن حشره در برابر سموم می شود

سم گیاهی برای بید کاغذ و بی خطر برای انسان

شرکت ورسا صنعت سبز برای مشتریانی که تمایل به سمپاشی کاملا ارگانیک دارد از عصاره های گیاهی برای سم پاشی استفاده می نماید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

افزونه "فرم تماس 7" نصب یا فعال نشده است
مشاوره رایگان