اهمیت ضدعفونی و گندزدایی بیمارستان ها درمانگاه ها و سایر مراکز درمانی

اهمیت ضدعفونی و گندزدایی بیمارستان ها درمانگاه ها و سایر مراکز درمانی بدلیل حضور مداوم بیماران مختلف و مراجعین به خصوص بیماران عفونی، این مکان ها محل هایی برای انتقال بیماری های عفونی به بیماران یا همراهان بیمار می باشد بنابراین بیش از هر  جای دیگر مستلزم ضدعفونی و گندزدایی مداوم و حرفه ای می باشد.

روش های ضدعفونی و گندزدایی بیمارستان ها و سایر مراکز درمانی

این مراکز هم مانند سایر مراکز به دو روش فیزیکی (پلاسمای سرد، uv و ...) و شیمیایی، ضدعفونی می شود . اما روش uv فقط برای آزمایشگاه و اتاق عمل به کار می رود و سایر بخش ها بدلیل حضور دائم بیماران امکان ضد عفونی به روش uv وجود ندارد.

در روش های شیمیایی از مواد ضدعفونی مختلفی استفاده می شود اما متاسفانه به طور معمول از وایتکس (آب ژاول) استفاده می شود که بدلیل مضرات و تولید بخار ممکن است اثرات سوء روی بیماران و سایر افراد بگذارد.

محل هایی از مراکز درمانی که باید ضد عفونی شود

سرویس های بهداشتی و حمام، کف و کلیه سطوحی که بیشتر مورد تماس قرار می گیرند مانند گوشه های تخت ها، دستگیره های درب، کلید ها و ....

ضدعفونی توسط شرکت ورسا صنعت سبز

این شرکت با به کار گیری روش های علمی با استفاده از آمونیوم کلراید چهار ظرفیتی به خصوص در ایام کرونا با استفاده از روش های مه پاشی سرد و گرم (با دستگاه های اتومایزر و Termal fogger) اقدام به ضدعفونی بیمارستان ها، کلینیک ها و سایر مراکز درمانی می نماید.