انواع هتل

هتل ساختمانی است تشکیل شده از چند طبقه و چندین اتاق ،همره باسرویسهای جانبی که همانند یک شهر برای ساکنین آن عمل می کند واجرای تمام خدمات تأمین آسایش را بر عهده دارد هتل ها از یک ستاره تا پنج ستاره طبقه بندی می شوند.که هرکدام به چهار گروه Tap ,A,B,Cتقسیم بندی میشود پایین ترین در جه 1*C و بالاترین درجه 5*T است اما کلیه ی اقامتگاه هایی که فقط اقامت و صبحانه ارائه می کنند مثل مسافر خانه ها و ..... از q1 تا q5 درجه بندی می شود این درجه بندی را کشور انگلستان ارئه داده.اما گاهی این تقسیم بندی که از کشور فرانسه به وجود آمده پا را فراتر می گذارد مثل هتل های هفت ستاره، به این دلیل به این نام خوانده می شود که دارای تجهیزات خاصی هستند این ستاره ها را با رنگ قرمز نمایش می دهند.

الزام سم پاشی هتل

هتل ها به عنوان مکانی برای اقامت توریست ها و مسافران از نظر بهداشتی اهمیت فوق العاده ای دارد و نظافت باید به صورت مکرر در آن صورت گیرد هر چند با وجود نظافت باز احتمال حجوم جوندگان و حشرات موزی به خاطر شرایط محیطی آن وجود دارد و بنابراین کار کنترل آفات را می طلبد و این کار تخصصی می باشد.

بخش های هتل که از لحاظ کنترل آفات ها حائز اهمیت است

همه اتاق ها، سرویس های جانبی، لابی، محل های سرو غذا، انبار های مواد غذایی، فضای بیرون استخر، موتور خانه، لاندری ها، سپتیک ها و ...

انواع آفات و جانوران موزی هتل

انواع جوندگان، انواع مگس ها، حشرات خونخوار (مانند انواع پشه ها، کک،  ساس ها، کنه ها، مایت ها، شپش ها و...)  انواع سوسک ها،جیرجیرک ها و آفات انباری در انبار های نگهداری مواد غذایی.

سم های مورد استفاده برای سم پاشی هتل

سم های مورد استفاده در هتل علاوه بر کارایی بالا باید بدون بو و حداقل خطر برای انسان داشته باشد چون به طور مداوم افراد مختلف وارد هتل می شوند و ممکن است مشکلات تنفسی داشته باشند و آسیبی به بیماران و کودکان و افراد سالمندی که به هتل آمده اند و حتی پرسنل هتل نزند.

کنترل آفات هتل ها توسط شرکت ورسا صنعت سبز

این شرکت سعی دارد آموزش ها و مشاوره ها را به صورت رایگان در فایل ها و دوره های حضوری و مجازی در اختیاران هتل داران و مدیران و پرسنل آن ها بگذارد و در صورت لزوم به سمپاشی و طعمه گذاری نیرو های متخصص در سریعترین زمان ممکن برای عملیات کنترل آفات در هتل حضور می یابند.