کارخانه صنایع غذایی

فرآورده‌های غذایی و نوشیدنی‌ها یکی از عظیم‌ترین صنایع کنونی جهان به‌شمار می‌آیند. طی سالیان اخیر این صنعت با طوفان‌هایی در مسیر خود مواجه شده است که می‌توان به رشد کند در بازارهای نوظهور، افت قیمت‌ها و تغییر در سلیقه مشتریان به سمت محصولات سالم‌تر اشاره کرد. با این حال این صنعت به رشد خود در سطح جهان ادامه داده است و اکنون برخی از بزرگ‌ترین‌ کسب‌و‌کارهای جهانی در این بخش فعالیت می‌کنند.

بخش های مختلف کارخانه صنایع غذایی

بخش تحویل، سالن تولید، محل ورود و خروج کارگران (پیش سالن)، انبار مواد اولیه بسته بندی، انبار شکر ومواد افزودنی، سرد خانه، انبار قرنطینه، انبار محصول نهایی، انبار عمومی، انبار مواد شیمیایی، انبار ضایعات، انبار قطعات و لوازم، اتاق نمونه های ادواری، بخش ارسال، ازمایشگاه ها، قسمت های اداری، محل استراحت کارگران، اتاق نگهبانی و ...

الزام کنترل آفات (سمپاشی و طعمه گذاری) در کارخانه های صنایع غذایی

کنترل آفات (سم پاشی و طعمه گذاری)  کارخانه های صنایع غذایی از دو حیث حائز اهمیت می باشد، یکی مربوط به ناقلین و سلامت کارکنان که توسط واحد HSE کنترل می شود و دیگر مربوط به کیفیت محصول تولید شده که از لحاظ شیمیایی و میکروارگانیسم ها توسط آزمایشگاه های همکار استاندارد کنترل می شود و واحد محترم QC بر آن نظارت دارد و بخش دیگر آلودگی بیولوژیک غیر از میکروارگانیسم ها مربوط به حشرات می باشد که باید کنترل و نابود گردد.

این امر کار بسیار حساس می باشد که با تغذیه افراد در ارتباط است و باید در انتخاب سموم دقت شده و محل های سمپاشی دقت شده تا سلامت افراد به خطر نیفتد.

انواع آفات در انبار های و بخش های تولید کارخانه های صنایع غذایی

آفات بهداشتی و انباری چون : انواع سوسک ها مانند سوسک دارو، سوسک نوار قهوه ای، سوسری آلمانی و آمریکایی، انواع مگس ها چون مگس خانگی، مگس سرکه، مگس پنیر، انواع پشه ها و انواع جوندگان و خزندگانی چون مار و بند پایانی چون عقرب، عنکبوت و ...

روش کنترل آفات توسط شرکت ورسا صنعت سبز در کارخانه های صنایع غذایی

شرکت ورسا صنعت سبز با داشتن تیم علمی و اجرایی ماهر و سال ها تجربه جهت این کار ابتدا آلودگی تمامی محل ها را بررسی و اطلاعات حشرات و جانوران موذی و همچنین سموم مورد استفاده به انضمام MSDS آن ها و نحوه و محل سمپاشی در قالب پروپزال در اختیار واحد محترم HSE و QC آن مجموعه قرار می دهد که پس از تایید عملیات سم پاشی و طعمه گذاری صورت می پذیرد.