بید کاغذ نام دیگر آن  ماهی نقره ای یا سیلورفیش (Silverfish) است که از آفات اصلی کتابخانه ها، کمدها و خانه های قدیمی می باشد.

رده بندی بید کاغذ (ماهی نقره ای)

این جانور جزء شاخه بند پایان، رده حشرات، راسته دم ریشکداران، خانواده لپیسماتیده، جنس Lepisma و گونه L. saccharinum می باشد.

تغذیه بید کاغذ

همانطور که از نام آن پیداست این حشره از کاغذ و اشیاء کاغذی تغذیه می کند. آنها همچنین می توانند از چسب و لباس و همچنین مواد غذایی مانند جو دوسر و آرد تغذیه کنند.

شکل و اندازه و رنگ بید کاغذ

این حشره بدنی صاف دارد و همانطور که از اسم آن مشخص است رنگ آن نقره ای می باشد و بالغین حدود 12 تا 19 میلی متر طول دارند.

محل زندگی بید کاغذ

این حشره در جاهای گرم  و مرطوب و دور از چشم انسان، مانند حمام، موتور خانه، انباری، اتاق زیر شیروانی، زیر زمین و همچنین در کتابخانه ها، انبار های کاغذ دیواری و انبار های لوازم تحریر و لوازم کاغذی زندگی می کنند.

آسیب های بید کاغذ به انسان

این حشره ناقل بیماری نمی باشد فقط یک آفت انباری می باشد و با آسیب به کاغذ دیواری ها، کتاب ها و اسناد بایگانی موجب ایجاد خسارت می شود.

کنترل و سم پاشی حشره (ماهی نقره ای)

ما اینجا به عنوان یک مرکز تخصصی در وعده اول با مشاور تلفنی رایگان به مشتریان عزیز سعی در کنترل و نابودی این حشره خواهیم کرد در صورت آلودگی زیاد و جوابده نبودن در کم ترین زمان ممکن نیروهای متخصص ما در محل مورد نظر حضور می یابند تا سم پاشی اصولی و کم خطر صورت گیرد. سمپاشی غیر اصولی نه تنها مشکل را برطرف نمی کند بلکه عواقب غیر قابل جبرانی بر روی سلامت انسان و همچنین مقاوم شدن حشره در برابر سموم می شود

سم گیاهی برای بید کاغذ و بی خطر برای انسان

شرکت ورسا صنعت سبز برای مشتریانی که تمایل به سمپاشی کاملا ارگانیک دارد از عصاره های گیاهی برای سم پاشی استفاده می نماید.